AVR ATTiny2313 fejlesztőpanel

Az AVR chipek demoboard-ja, és ennek kínkeserves tapasztalatai...
Robert

AVR ATTiny2313 fejlesztőpanel

Hozzászólás Szerző: Robert »

A panel készen van, most ennek örömére kísérletezek a szoftverekkel. alakulófélben.

Ami készen van:
- PWM
- I2C hőmérő
- I2C EEPROM memória

Előkészületben:
- SPI TC77 hőmérő
- SPI Atmel memória 1Mbites (128kbyte flash) EEPROM
Avatar
magic
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2005. december 10. szombat, 7:00

Hozzászólás Szerző: magic »

A panelen jelezni kellene, hogy melyik a tuskesor 1-es laba.

Rovid kapcsirajznezelodes, es mericskeles utan kideritettem, es egy filcel bepottyoztem az 1-es labat, de jo(bb) lenne mar gyarilag jelolni vhogyan.
Avatar
nobody_hun
Bitfaragó
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2005. november 14. hétfő, 7:00

Hozzászólás Szerző: nobody_hun »

A fejlesztőlemezre nem szabad közvetlenül csatlakoztatni a Displaytech 162B tipusjelű, 2*16 karakteres kijelzőjét, mert a lábkiosztás 2 tüskével jobbra csúszik. Ebben az esetben vagy lemondunk a háttérvilágításról, vagy készítünk egy átalakító csatlakozót.
Mindkét utóbbi esetben a fenti kijelző teljes mértékben kihasználható.
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Köszönöm a figyelmeztetést. A következőkön jelölöm már a lábakat (ezt mindíg sikeresen lehagyom). Most alkoholos filccel pótolom.
Avatar
nobody_hun
Bitfaragó
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2005. november 14. hétfő, 7:00

Hozzászólás Szerző: nobody_hun »

Érdemesnek látszik 2313<>Atmega8-hoz csinálni átalakítópanelt. Ha lesz egy kis időm, megrajzolom.
A gond csak az ISP-vel lesz, mert más lábakon van...
Véleményetek?
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

A Mega16 tesztpanel jobban illik hozzá:). Arra a terv szerint mind a Mega8 (család, M48,M88,M168), mind a Mega16 (M16,M32,M164,M324,M644) belerakható lesz.

A Tiny2313 és a Mega8 közt túl nagy az eltérés....
Avatar
nobody_hun
Bitfaragó
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2005. november 14. hétfő, 7:00

Hozzászólás Szerző: nobody_hun »

:D
Akkor nem szórakozok vele!
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

A demoboard mintaprogramjai a Letöltések közé kikerültek.
Itt mind a Mega Board (M16/32) mind a Tiny Board (Tiny2313) elérhető.
Oneil

TinyBoard

Hozzászólás Szerző: Oneil »

Egy erdeklodo kerdesem lenne a hazigazdankhoz: a mostansag kaphato nyak az most hanyas verzio szeretne lenni? Mert amik a letoltesek kozott vannak rajzok, ahhoz sajna egyikhez sem illik a nyak mintazata :( Vegulis nem gond, mert kihamozza az ember (plusz izgalom :) ), csak kicsit illuzio rombolo hatasa van. Egyebkent milyen gyakran szoktal verziot valtani? Csak mert (mivel azert ilyen kis nuansznyi dolgok nem tudjak elvenni a kedvem), ha kesobb is rendelnek nyakot, akkor varhato-e hogy valtoznak az alkatreszek (merthogy mint az jol latszik az egyes verziok kozt, eleg sok alkatresz kesobb smd kivitelure lett cserelve).

Mas epito jellegu eszrevetelek: 1. a tinyboard leirasaban a megaboard readme-je van. 2. a tinyboard v5 konyvtaraban a bottom es a top rajz ugyanaz, csak az egyik kicsit fel van nagyitva a masikhoz kepest...

No, jo hosszu lett a hozzaszolasom. Bocs. :)
Avatar
oneil
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2006. április 21. péntek, 6:00

AVR ATTiny2313

Hozzászólás Szerző: oneil »

Bocs, bejelentkezve is hozzaszolok, hogy lassam ha valaszolsz...
(Utolag rajottem hogy mas topicokba esetleg jobban illett volna a kerdes, de mar mindegy... :))
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Verziovaltas:

Altalaban 5-10 darab keszul 1-1 verziobol, es az alkatreszek elhelyezesei optimalizalodnak csak. IC csere nem is volt (az elso panelen a homero volt meg kulon a I2C kivezetesen).

A kivezetesek, csatlakozok, elrendezesek maradnak.

A panel ujratervezesre csak akkor kerul ha valamit nagyon elbaltazok (ezek a panelek nem is kerulnek publikalasra...).

A jelenlegi legfrissebb a v4-es, a v5-os a kovetkezo lesz (ez meg tervezesi szakaszban van)

Az alkatreszek elrendezese valtozik csak. A labbekotes, panel visszakovetes felesleges, a mintaprogramokban minden definicio benne van. A paneleken ami Normal->SMD valtozast szenvedett az a 2 tranzisztor a sorosport illesztesnel illetve a FET a LCD hattervilagitasnal. Valamint az ujabb (v2 panel) eseten egy egy ellenorzoLED kerult meg fel a panelra (eloszor normal, majd SMD lett).

A panelrajzokat meglesem, kijavitom a v5-ost (ebbol meg kesz nincs is:), mert a furatgalvant lefelejtettem:( azaz most van 10 őpanelem 2 oldalasan furatgalvanok nelkul. a koztidrotok beforrasztasa meg hosszadalmas lenne, igy ujragyartodik.


Szoval a panelek hardveresen ugyanazok, max 1-2 alkatresz cserelodik kompatibilisra. A megirt programban - hw valtozas miatt - semmit nem kell valtoztatni...

A Mega Board eseten lesz/lehet ilyen valtozas, de ezeket a mintaalkalmazasok soran kulon mindig jelzem is. Pl. a MegaBoard eseten a v2 es a v3 kozott a kulonbseg, hogy 2 labat meg kellett cserelni, mert a kezelese Bascombol kicsit korulmenyesebb volt (2 plusz sor:)).


A Tiny-panelen alkatreszvaltoztatást nem tervezek jelenleg. Plusz kivezetésben megkapja a következő a HW-es sorosportot tüskesoron (ez most is ott van a sorosporti csatlakozón, csak forraszjumperrel aktiválni kell). Így könyebb lesz csatlakoztatni a tervezőasztalon levő IrDA panelt, a Midi illesztőt és a mobiltelefonra írt SMSküldőt. nem kell egy DSUB dugót forrasztani:).



De ha van, jöhet ötlet mi kerüljön a Tiny Board illetve akár a Mega Board panelra vagy kiegészítőnek is akár...


Jó hosszú lettem én is...:P
Avatar
oneil
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2006. április 21. péntek, 6:00

Hozzászólás Szerző: oneil »

7vegen volt vegre idom es elesztettem a cuccot. par alkatresz nem ott van a nyakon, ahol a rajz szerint lennie kellene. ezert is volt az elozo kerdesem. mostmar megy a cumo :). bar az egetovel szivtam rendesen, mert kellett a mukodesehez a vmelyik topikban szereplo kis registry bejegyzes ami a printer portra valo pollozasat tiltja le az xp-nek, nomeg sajna a programozohoz adott kabel veletlen kontakthibas sikerult :(. (ez utobbi megoldasa folyamatban van)
Robert-

Hozzászólás Szerző: Robert- »

Affene. Előásom a többi rajzot is, és kirakjom, hogy tájolható legyen. De hogy minek van ekkora Hdd a gépben, mert úgyse találom:).

A programozókábelnél az egyes...tizes láb kötött, nem illik megcserélgetni:).
Avatar
oneil
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2006. április 21. péntek, 6:00

Hozzászólás Szerző: oneil »

Sajnos nem cserelgettem az 1-es es a 10-es labakat. alapbol azzal kezdtem hogy mielott radugtam a kabelt a tuskesorokra, megneztem hogy minek hova is kellene mennie. Aztan persze rajottem hogy van rajta egy egyebkent logikus kis jeloles is (panelon 1-es lab, programozon lefele irany)... :) sajna a kabel, pontosabban a programozo oldali csatlakozo az nem koser. de sztem kifogtunk egy selejtet veletlen, mert latszolag rendesen benne van minden, ennek ellenere a led pl szepen villog amikor mozgatom mellette a kabelt... igy meg nem igazan szerencses vele programozni. de sebaj, mert rendeltem helyette masik csatlakozot, ez meg megy a kukaba... na bumm, volt mar rosszabb is. :)

minden jot,
O'neil
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Affene:(.
Az összes panelt, kábelt tesztelem mielőtt kiadom a kezemből:(.

:oops:
Válasz küldése