AVR demoboard

Az AVR chipek demoboard-ja, és ennek kínkeserves tapasztalatai...
Robert

AVR demoboard

Hozzászólás Szerző: Robert »

Valamin fejleszteni is kell, nem? Nos ehhez készült egy kisebb demoboard, jelenleg egy ATMega 16 ücsörög benne. Nem a legjobban sikerült darab, de működik. Az újabb változata többchipt ámogat majd és jobban fel is lesz szerelve. Ezen most I2C-s óra, EEPROM figyel, meg az összes I/Oláb kivezetve, Soros illesztő, LCDkivezetés is van. Azaz az alapdolgokhoz elég.

Aztán a tyúkbeles programozó nem tetszik a ATTiny2313-nak, így az is lesz lassan. És az - végre - a Webshopba is kikerül.
Robert

Hozzászólás Szerző: Robert »

Programozó megvan :) . Egy sima STK200, egyenlőre tök jól megy. A Tiny2313-l most próbálkozom...
Robert

Hozzászólás Szerző: Robert »

Alakul, az STK 200 programozó lassan elérhető lesz. A Bascom leírásba ki is került a rajza. A kereskedői részen lassan elérhető lesz, most az e-értékesítés folymatának kidolgzása zajlik. De addig a http://www.tavir.hu oldalon elérhető a shop.
Robert

Hozzászólás Szerző: Robert »

STK 200 programozó elkészült nagyon jól szuperál :)
A demoboard Mega32 processzorig fogad processzort (Mega16 v. 32), ill a kisebbik az Mega168-ig képes procit fogadni (Mega8/48/88/168). Ez is megvalósítás alatt.
Robert

Hozzászólás Szerző: Robert »

ATMega demoboard már régóta létezik, most egy USB-s Mega16 moduláris változat készülődik. Illetve igényként felmerült az USB-s VOTI modul hazai gyártása, ez egyidőben lesz KIT-ként kapható az USB-s Mega16 rendszerrel. Valamint egy kisebb Mega8 alapú rendszer is kialakítás alatt van, szinte az összes próbaalkalmazáshoz szükséges hardvert beépítve tartalmazza.
Avatar
oneil
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2006. április 21. péntek, 6:00

Hozzászólás Szerző: oneil »

Kedves Robert,

ismet epito jellegu kritikaval szeretnek elni... :) (majd szolsz ha mar unod oket :))
sajna csak most volt idom eleszteni a megaboard panelt, es 1-2 problemas reszbe beleszaladtam. az elso, hogy a rajzokon jonehany ellenallasnak az erteke hianyzik... mondjuk nem egy nagy dolog kiszamolni oket mivel ledek soros ellenallasai, de kenyelmesebb lenne ha a rajz tartalmazna az ertekuket.

A masik gond mar erdekesebb. lehet hogy csak nalam szerepel a problema, de a megaboard ugye alapbol az usbrol kap tapot. ami amugy nagyon jo otlet lenne alapbol. csakhogy ha az stk200-at radugom a jtag csatira, akkor eleg rendesen leterhelem vele az usb portot es az stk fel sem eled nekem, mivel ugye az stk szeretne a panelrol tapot kapni...
jut eszembe, ugyan van sok helyen kivezetes, ahol meg tudom taplalni az aramkort, de azok valamilyen mas funkciohoz tartozo tuskek es a tap tuskei a ket szelen vannak. A tiny panelen szepen egymas melle ki van vezetve a tapnak 2 tuske es en azon taplalom az aramkort. a mega panelen sem lenne olyan nagy baj szerintem, ha lenne 2 plusz tuske a tapnak opcionalisan.
szoval ezek az en "fajdalmaim". ha ugy gondolod, hogy ezek csak az en figyelmetlensegembol adodnak, akkor legy szives utmutatast adni, hogy hogyan kerulhetnem meg a problemakat.
Udv,
O'neil
Avatar
oneil
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2006. április 21. péntek, 6:00

Hozzászólás Szerző: oneil »

egy aprosagot kifelejtettem az elozobol. megpedig a mega panel jumpereit, ami a kontroller rx-tx labait kapcsolja az ft232-re vagy a max232-re. igaz a rajzon szepen megvan a bekotese, de sokkal kenyelmesebb lenne, ha a leiras tartalmazna a lehetseges helyezeteit a jumpereknek a kulonbozo esetekre es nem kellene mindig a kapcsrajzot bogaraszni hogy mikor, mit es hova.
Udv,
O'neil
Avatar
oneil
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2006. április 21. péntek, 6:00

Hozzászólás Szerző: oneil »

es mivel 3 a magyar igazsag, meg egy dolog jutott utolag az eszembe. a beultetesi rajzon jonehany alkatresz szamozasa es ertekei nem latszanak jol, mert ugye az alkatreszek tul kozel vannak egymashoz. pl. a kontroller dip40-es aljzata alatti kondik es ellenallasok erteke nagyon nehezen kivehetoek. csak a kapcsrajzot bogaraszva lehet kibogozni, hogy mi is akar nemelyik lenni. ezeket a feliratokat erdemesebb lenne mashova tenni a jobb olvashatosag erdekeben, mert egyes alkatreszek ertekeit egy masik alkatresz korvonalai takarjak.
(ismet nem gyozom hangsulyozni, hogy ezek epito jellegu eszrevetelek szeretnenek lenni :))
Udv,
O'neil
Avatar
agopet
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2008. október 16. csütörtök, 6:00

Re: AVR demoboard

Hozzászólás Szerző: agopet »

Eszméletlen régi ez az oldal. Azért belevágok:
Az EXT1 shield panelen próbálkozom. Van rajta egy szép fehér LED, és egy infra-vevő áramkör is. Azt hittem, hogy a fehér, LED-szerű valami egy infra fényforrás. A leírás említ egy fénymérőt a panelon, de nem hiszem el, hogy ez lenne az. Azzal játszottam (sikertelenül), hogy burst jelet adok a LED-re, és olvasom a szenzort, van-e visszavert jel? A TV távirányítójával érek el változást, a panelen levő eszközzel nem.
Kérdésem: ténylegesen mi az a fehér színű valami a panel szélén az A3 bemenetre csatlakoztatva? Létezik infra kezelésére library ehhez a panelhez?

Másik gondolatom az, hogy drága kollégák, a dokumentációt kritizálni övön aluli merénylet. Én örülök, hogy tájékoztatónak kaptam valami indító anyagot, és meg is próbáltam ExpressSCH-ban feltérképezni a paneljaimat (2 darab, nem is zsúfolt, van ellenállásmérőm is hozzá, meg lupém). Nagyon szívesen átadom, ha kéritek, mert nem annyira jó egyedül nekiállni egy ekkora témának, mint barátokkal. Szóval ne bántsd a doksit, azzal nem biztos, hogy meg tudnád fizetni a panelt. Nagyon jó munkákat kívánok!
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: AVR demoboard

Hozzászólás Szerző: Robert »

A LED szerű holmi: fototranzisztor vagy fotoellenállása.
Az Analog porton van, 10 felhúzóval ha jól emlékszem. Nem IR jelre, hanem fényerő mérésre.


Az infravevő a D2-es porton, az LCD alatti eszköz.A poti felett.
http://www.tavir.hu - a gazda :)
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: AVR demoboard

Hozzászólás Szerző: Robert »

Adatlap - hátha mégse akarod visszarajzolni :)
http://shop.tavir.hu/product_info.php/f ... hield-p-77 (alul, dokumentumok)
http://www.tavir.hu - a gazda :)
Válasz küldése