Nincs infra szabvány, de jelenleg az elektronikai boltokban 36, 38, 40 kHz-es infra vevők kaphatók. A távirányító egy jelsorozatot visz át, ezt megmodulálják valamilyen frekvenciával (csak a logikai 1-et), ezt fogadja az IR vevő, aminek 0V , 5V , kimenet lábai vannak.
Az infravevőkben egy infra érzékelő és egy sávszűrő van. A sávszűrő az adott frekvencián 100%-ot enged át, alatta és felette csillapít.
A 38 kHz-es vevő a 36kHz/40kHz-es jelet 60%-os csillapítással fogadja észleli, ezért közelebb kell vinni hozzá az adót.
Nem minden infraberendezés jelét képes fogadni, például nem vagyok biztos abban, hogy öregapám 30 éves Videoton TV-jét le tudja hallgatni. Az új berendezések távirányítóját nálam mind vitte. Onnan tudod meg, hogy kipróbálod. Szerintem jó szórakozás.
Ami még érdekes, hogy az infra jelet nem látod, de amit a mobiltelefonod / fényképezőgéped kamerájáról szemléled az eseményeket, hirtelen előtűnik az infrafény és látni fogod.
