AM2301 -3276.7

Processing/Wiring (illetve C) nyelvű programozási fogások, tippek. (AVR-Duino, Arduino, EthDuino, Diecimila, Severino, Nano, LilyPad)
Válasz küldése
Gbor32768
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2016. október 18. kedd, 20:14

AM2301 -3276.7

Hozzászólás Szerző: Gbor32768 »

Tisztelt fórumos hozzáértők !

Van egy DHT22-vel működött barkács hőmérőm.
A DHT22-nek a páratartalom mérő része eléggé hamar tönkremegy .Kb 2 évente cserélnem kell , ami a kertben van, még ennyit sem bírt ki. Mikor először ment tönkre a DHT22 páraérzékelője ,utána olvastam kicsit és kiderült érzékeny a porra az UV fényre meg a nyavaja tudja még mire . Beszereltem egy konzerves dobozba ( UV kilőve) , az alját szivaccsal zártam le (por kizárva). Igaz így a szivacs miatt lassabban reagált a páratartalomra de jó működött egy ideig. Két év elteltével ismét be..art a páramérő a külső szenzoromnál.
Most ősszel arra gondoltam megpróbálkozom az AM2301-el , mert állítólag többet bír mint a DHT (2 éven belül kiderül) . Amíg az első fagy be nem köszöntöt decemberben , nem volt vele semmi gondom . Egy reggel aztán meglepődve tapasztaltam , hogy milyen jól bírom a hideget -3276,7 fokon kb 3000-el az abszolút nulla alatt semmi bajom csak a mosoly fagyott az arcomra.
Sajnos sehol nem találok egy olyan libraryt amivel jól működnének a szenzorok . Jelenleg egy float "kókányolás" nevű változó beiktatásával megoldottam a problémát .
float kokanyolas = dhtkint.readTemperature() ;
if (kokanyolas < 0) kokanyolas *= -1, kokanyolas -= 3276.8;

Ha esetleg van valakinek olyan library-ja amivel korrekten működne ez a szenzor , a válaszába tegyen már egy linket ahonnan letölthetném .

Üdv,és köszönet előre is.
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: AM2301 -3276.7

Hozzászólás Szerző: Robert »

A szenzor vagy leszakadt, vagy az ellenállást dobta el vagy a kábel ment át GND/+Vcc értékre...
Gyakorlatilag az eredmény így nem értelmezhető.... :)

Hülye tipp: az init() függvény nem ad vissza hibát az inicializálási hibára? melyik LIB-t használod?
http://www.tavir.hu - a gazda :)
Válasz küldése