Tanítható tTávirányító

Hogyan programozzak AVR chipet? Programozók beállításai...
Bascom nyelvű programok...
Válasz küldése
Avatar
sportcipo
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2005. december 4. vasárnap, 7:00

Tanítható tTávirányító

Hozzászólás Szerző: sportcipo »

Szükségem lenne egy Tanítható távirányítóra amivel fel lehetne venne az adó jelét és utána azt küldi tovább. elég lenne 2-3 távirányító adata is, és elég csak a hangosítás programváltás meg a 10 szám meg kikapcs. mennyire valósítható ez meg?
Avatar
sportcipo
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2005. december 4. vasárnap, 7:00

Hozzászólás Szerző: sportcipo »

de lehetne csak egy távirányító progi is benne csak az a kérdés hogy rakjuk bele.
Robert

Hozzászólás Szerző: Robert »

Itt a fórimbana Tiny chppel mintha valaki kísérletezett volna ilyennel... A progi is megvan a fórumban, a láb jelváltozást detektálta+mentette. nem tudom mi lett a vege...
Avatar
sportcipo
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2005. december 4. vasárnap, 7:00

Hozzászólás Szerző: sportcipo »

annyi a probléma hogy nem nekem kell.... hanem a nagyim 10 éves TV-jéhez. Szgépe nincs
programozni nem tud :D
Robert

Hozzászólás Szerző: Robert »

Univerzális távirányítók közül valamelyik? Olcsóbban jösz ki....
Avatar
sportcipo
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2005. december 4. vasárnap, 7:00

Hozzászólás Szerző: sportcipo »

Nem jó..... nme iszi 1-ik sem. régi orion
Robert

Hozzászólás Szerző: Robert »

Na ez szivas....
Viszont: ami most van neki taviranyito, abban nem lehet tudni milyen chip van? Ha van kataloguslap, abban sokszor ott vannak a kodok, miegyebek is. es ha szerencsed van, akkor egy doglott telefonbillenytuzet (pl. utcai keszulekek regi nyomogombgyujtemenye) es alarakva egy Tiny/Mega panel (vagy a gyari chip :D ). Igy aztan lehet garazdalkodni:)
Robert

Hozzászólás Szerző: Robert »

Megtaláltam a fórumot ahol erről volt szó:
itt van
Avatar
nobody_hun
Bitfaragó
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2005. november 14. hétfő, 7:00

Hozzászólás Szerző: nobody_hun »

Sajnos a gond az, hogy a mostani távirányítók többségében 433-as rezonátort használnak. A régi Orion és Videoton TV-ében pedig az ITT SAA1250-SAA1251 (és vagy SAA1350/1351) párosítást használták, ha jól emléxem, akkor 4,valahány MHz-n.
Talán a Rádiótechnika 1983-as valamelyik számában van ezzel kapcsolás.

Sőt. Óriási szerencséd van. Megvan OrCAD-ben a kapcsolási rajza a vevőnek, ha érdekel. Én anno egy erősítő vezérlésére használtam.
Válasz küldése