nem programoz az stk200

Hogyan programozzak AVR chipet? Programozók beállításai...
Bascom nyelvű programok...
Válasz küldése
kapu48
Elektronbűvölő

Hozzászólás Szerző: kapu48 »

Fuse Bits ki tudod olvasni? Milyen kristályt használsz?
Próbáld 4MHz külső oscilátorral meghajtani! Nekem így sikerült visszahozni elprogramozott procit. ISP kábel nem hosszú?

Na és ez megvalósul?: „A dokumentáció azt írja, hogy power-on resetnél kell 0-án tartani...”
A programozás egy power-on resettel kezdődik! Ilyenkor –PEN-t mi húzza GND-re?
macsaba
DrótVégénSzéndarab

Hozzászólás Szerző: macsaba »

Rendben, addig is, még az meg lesz köszönöm az eddigi segítséget, kiderült pár hiba, amivel egyébként sem ment volna.

Kapu48: Nem tudok kiolvasni semmit. Eddig valszeg semmi nem húzta 0-ra, de most kipróbáltam úgy is, hogy 0-án van folyamatosan, és úgy sem volt jó. Az elején 8MHz-n próbáltam, aztán betettem helyette egy 4MHz-s oscillátort, és a kábel sem hosszú.
De most a következő lépés az lesz, hogy veszek egy újat, ahogy Robert is tanácsolta, és beforrasztom azt a maradék panelembe, aztán átheckelem azon is amit ezen már kijavítottam, és próbálom úgy...

Erről jut eszembe, nem tudjátok esetleg, hogy lehet-e valahol venni készen TQFP64-hez ilyen öcsi panelt, vagy nem tudom hogy hívják a szakzsargonban :) Mert ugye nekem itthon esélyem nincsen arra, hogy kiforrasszak egy ilyen IC-t, és ha még előfordul ilyen, akkor kicsit költséges lehet egész áramokört cserélni.
Robert
Elektronbűvölő

Hozzászólás Szerző: Robert »

Pont TQFP-vel akarsz kezdeni? DIP tokosból a legnagyobb a M644-es...Valahogy a DIP-es IC-k jobban kezelhetőek (ATMega16/32 kezdetnek bőven sok....)
macsaba
DrótVégénSzéndarab

Üdv újra!

Vettem egy új m64-et, beforrasztottam, a már korábban elkövetett hibákat ismét kijavítottam, PEN folyamatos L szinten, PDI, és PDO lábak a MISO MOSI helyett, de még mindíg nem jó, mostmár hanyagolnám a pufferelt programozót, csak azt próbálgatom, amiben csak az ellenállások vannak. Kicsit kevesebb ott a hibalehetőség, és azt látom megintcsak, hogy csupa FF-et olvas mindenhonnan, de amit furcsa, gondolom eddig is így volt, a PDI láb az AVR-en folyamatos H szinten van, ha rá van dugva a programozó, függetlenül attól, hogy éppen programozok, vagy nem, szóval valószínűleg az LPT-ből jön ki valami rosszul?
http://www.ulrichradig.de/site/atmel/av ... vr_isp.jpg
ez ugye helyes? van több is, már néztem...
Robert
Elektronbűvölő

Jónak tűnik... DE: Az LPT porthoz max 20-30 cmre legyen a programozó.
A chip összes Vcc és GND (az analógok is!) be vannak kötve a tápba?
A chip táprészén ott van/vannak a 100nF kerámiakondik?
A tápfesz honnan jön? PC USB vagy önálló 5V stabIC (ekkor a 7805 lábai és a GND közt ott van a 100nF kerámia)?
kapu48
Elektronbűvölő

Ezt a mondatodat nem értem?: „PDI, és PDO lábak a MISO MOSI helyett”
Szerintem így kel bekötni:
11: SCK(PB1), 12:MOSI(PB2), 13: MISO(PB3), 20: RESET(10K felhúzó ellenállás VCC-re), VCC – 100n – GND (mindenűt kel).
Javaslom a programozóhoz szalagkábel helyet, árnyékolt kábelt használj!
És milyen PC-d van, hogy van beállítva az LPT a biosban?
Robert
Elektronbűvölő

M128-on a MOSI/MISO (programozáskor) átkerül a Rxd1/Txd1 lábakra...
Hooligan01

Hozzászólás Szerző: Hooligan01 »

kapu48 írta: Szerintem így kel bekötni:
M64-tőf felfele ez nem a "szerintem"-en múlik, hanem az adatlapon. (milyen meglepő)
Ahogy Robi írta az ISP lábak (__HANGSÚLYOZOM__ ISP, és nem SPI!!) átkerülnek a PDI és PDO lábakra.
Programozáskor : MOSI -> PDI, MISO -> PDO

Tehát ne keverjük össze az ISP -t az SPI -vel...

A PEN láb pedig belső felhúzóval rendelkezik, "normál" használatnál nincs funkciója.
kapu48
Elektronbűvölő

Kösz!
Akkor megint 1 dolog, aminek utána kel néznem!
Jó pap holtig tanul …!
:oops:
Adatlap:
„2:RXD0(PDI) PE0, 3:TXD0(PDO) PE1”
Akkor most melyik az igaz? RXD0 kontra RXD1 …?

És akkor melyik az SCK?
Hooligan01

Hozzászólás Szerző: Hooligan01 »

Robi benézte, gondolom fejből nyomta a választ... más lustasága miatt, ugye.. :)
RXD0/PDI - PE0, TXD0/PDO - PE1
Mindig az adatlap a mérvadó!
Az adatlapban minden le van írva. Mindig. Máskülönben hol lenne? :)
macsaba
DrótVégénSzéndarab

Az ezen az oldalon található programozó lábkiosztás szerint az SCK láb nem változik, marad az SPI-hoz használt SCK láb.
Köszönöm, most nagyon sok infót írtatok, tápok közt 100nf kondik ezen már biztosan nincsenek, a táp egy sima natúr PC tápból jön, megpufferelve 1u-s kondival a panelen. Az analóg tápok is be vannak kötve.
Asztali PC-ről próbálom programozni, jelenleg ECP/EPP-re van beállítva. És a programozó közvetlenül az LPT-be van bedugva, ahonnan kb 15 cm hosszú szalagkábel megy a panelig.
Bármire gondolhattok hiba gyanánt tényleg, mert még sosem raktam össze ilyet, azt mindenesetre már ki lehet zárni, hogy a processzor felprogramozott levédett állapotban lenne, mert ez teljesen új.

Most nem tudok próbálgatni, mert dolgozom, de ha haza megyek, akkor még próbálgatok.
Robert
Elektronbűvölő

Tényleg fejből ment a RXx és a Txx PDx összerendelés... Nincs adatlap előttem:).
A Mosi/Miso/Sck átkerül a Sck-t kivéve asorosportra:). Ez volt előttem... Meg úgyis ilyenkor az ember előveszi az adatlapot és meglesi...

Ja típushiba:
Mosi/Miso nem keresztbe kötendő!
macsaba
DrótVégénSzéndarab

Igen pontosen erre gondoltam, hogy megnézem otthon, hogy most tényleg hogy van :)
kapu48
Elektronbűvölő

Adatlap átnézve! Ez valahogy elkerülte a figyelmem.
Most már talán értem! Illetve mégsem egészen tiszta!
Akkor mi a szerepe a : 12: MOSI, 13: MISO lábaknak?
Kel 2*3 jumper? Cserélgetni őket?
macsaba
DrótVégénSzéndarab

hát az marad SPI-nek, miért kell őket cserélgetni?
Válasz küldése