AVR-Duino Bootloader bascom alatt (AVR-Duino programozása)

Hogyan programozzak AVR chipet? Programozók beállításai...
Bascom nyelvű programok...
Válasz küldése
Avatar
evildodo
Pákabűvész
Hozzászólások: 213
Csatlakozott: 2009. február 4. szerda, 7:00

Hozzászólás Szerző: evildodo »

Szia Robi!
Remélem jó helyre írok.. Előre is köszönöm a csomagot, amit korrekt módon küldtél!
"AVR-Duino Miniboard" lapot nem sikerült eddig programozni, már két napja csak olvasok, szóval bátorkodom kérdezni... :)
A lapra szerelt USB keresztül gondolom lehet programozni, tehát az stk500+JTAG burner nem kell... Eddig nem sikerült paramétereznem megfelelően a bascomot, úgy hogy jól menjen. A chipet szerintem mindig hibásan detektálja. Nekem Mega8 van beépítve...Egy sima LED villagtató progi látszatra felmegy, viszont ellenőrzéskor nem egyezik a progi, hibát ír ellenőrzéskor.
Segítségedet, tippedet előre is köszönöm!
Tisztelettel!
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Lsd bootloader:

http://avr.tavir.hu/modules.php?name=Fo ... r&start=30


A Duinoban alapban Bootloader van benne. ATMega8-as/168-as...
A felprogramozáskor (Bootloaderes) automatikusan a bootloaderbe kapcsol ha a reset-jumper mellett a Jumper rövidzárban van.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Robert 2009. február 8. vasárnap, 19:48-kor.
Avatar
evildodo
Pákabűvész
Hozzászólások: 213
Csatlakozott: 2009. február 4. szerda, 7:00

Hozzászólás Szerző: evildodo »

hjaa
Az avrprog pedig "no supported board"-ot ír :-)
Több nyűgöm egyelöre nincs... :-D
Geht nicht, Gibt's nicht!
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Lsd előző hozzászólásban a Bootloaderre utalást. Ott a beállítás is :) (3. lapjának az első hozzászólása...)


Ha külső programozóval használod és nem bootloaderrel, akkor az más.... melyik eset áll fenn?
Avatar
evildodo
Pákabűvész
Hozzászólások: 213
Csatlakozott: 2009. február 4. szerda, 7:00

Hozzászólás Szerző: evildodo »

A "belső" programozót használom, a "gyárilag" épített USB-t!
Mindjárt elolvasom a hozzászólásod! :)
Geht nicht, Gibt's nicht!
Avatar
evildodo
Pákabűvész
Hozzászólások: 213
Csatlakozott: 2009. február 4. szerda, 7:00

Hozzászólás Szerző: evildodo »

Robert írta:Lsd előző hozzászólásban a Bootloaderre utalást. Ott a beállítás is :) (3. lapjának az első hozzászólása...)


Ha külső programozóval használod és nem bootloaderrel, akkor az más.... melyik eset áll fenn?
Egy utolsó kérdés4 (mára :-D )
Szal, hogyan tudom kitörölni a chipből a bootloadert? Sima "erase chip"-el megy? Mondjuk elötte arhíválni is kellene.. ezt kiolvasni kitudom bascommal?
Régebben programoztam avr-t, de még ilyen bootloaderrel nem találkoztam, és szerintem nekem erre szükségem nem lesz.
Geht nicht, Gibt's nicht!
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

1., Chip Erase.
2., Reset Address: $0000 (nem a $bootloader)


Bascommal ki is olvashatod. De megegyezik az Arduino-0012 / hardware / Bootloader / ATMega168_diecimila.hex állománnyal....
Avatar
evildodo
Pákabűvész
Hozzászólások: 213
Csatlakozott: 2009. február 4. szerda, 7:00

Hozzászólás Szerző: evildodo »

Egy kis OFF
Aáááááz AVR-Duoino dev panelon volt egy kis hiba.. A stab.kocka, és a jumper között szakadt volt a NYÁK, ezér nem akart nekem menni külső tápról :) Átforrasztottam mindkét oldalt, de nem lett jó. Ekkor került elő a fiók méllyéről a drótdarab :-) Láss csodát, műxik! :-)
ennek ellenére, természetesen továbbra is maradok vásárlód!
Tisztelettel
Geht nicht, Gibt's nicht!
Válasz küldése