STK500 építése

Hogyan programozzak AVR chipet? Programozók beállításai...
Bascom nyelvű programok...
ammonia
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2013. május 19. vasárnap, 6:15

Re: STK500 építése

Hozzászólás Szerző: ammonia »

Természetesen az építés öröme vagy "üröme". Az előbbieket csupán azért írtam le, és azoknak akik felteszik a kérdést, hogy "mi kerül annyiba" egy Tavires gyárin, ne legyen homály. Olyan nyákot 1. házilag nehéz kivitelezni(amatőr körülményekkel szinte lehetetlen, lötsop fólia beszerzés, előhívás, szitázás stb...). Legyártatni kis szériában vagy 1db-ot olyan minőségű panelt, többszöröse a készen vásárolható készülékének(csak a panel) 2. Aki nem járatos a forrasztásban könnyet elvadulhat a sikertelenségből kifolyólag az elektronikától. 3. usb kábel+programozó kábelt hozzáadva az én "mókolmányom" is került annyiba és elég sok időbe mint a gyári (hiába a két chip 2500-3000ft). 4. A támogatásról és a garanciáról nem is beszéltem.....Ezek alapján eldöntheti mindenki, hogy kész e a feladatra, vagy inkább használni szeretne egy kiforrott konstrukciót annyiért, amennyiért ha mindent bevásárol hazai üzletekből a végén ugyanott van ha az smd-ket nem főzi meg csehszlovág pillanatforrasztóval:D....
Avatar
winnerbt
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2007. március 25. vasárnap, 6:00

Re: STK500 építése

Hozzászólás Szerző: winnerbt »

Kicsit más, de ide illik. Az a nagy bajom, hogy nekem USB-ISP Prog I programozóm van és egy program ba, mint programozófelület az AVRDUDE van beékelve.
(a prg ismer vagy 30 programozó, ezt kapásból nem)
Hogyan lehetne avrdude-t rábírni, hogy meghajtsa az USB-ISP Prog I-t?
(életemben nem használtam még az Avrdude-t...nem volt rá szükségem)
p.s:
Találtam egy új (nekem új) LunaAVR nyílt forrású fordítót. Első ránézésre
egész jónak tűnik, bár kicsit még szegényes a könyvtárválaszték.
Valaki bizergálta már?
JAni
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: STK500 építése

Hozzászólás Szerző: Robert »

Ahogy nézem, mintha ennek a másik neve az USBASP lene.... Ez benne van az AVRDUDE-ban.
Avatar
winnerbt
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2007. március 25. vasárnap, 6:00

Re: STK500 építése

Hozzászólás Szerző: winnerbt »

libusb0.dll-t hiányol... Nem akarom szétzilálni a meglévő cuccokat, na majd megkerülöm.
(valami rémlik, hogy libusb nem szeret mást maga mellett)
Úgy is csak próbálkozás lesz, majd megy át a leforditott HEX/bin...
JAni
malac
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2013. december 3. kedd, 1:53

Re: STK500 építése

Hozzászólás Szerző: malac »

Sziasztok, Bocsi, ha finoman offtopic vagyok, de a kérdésem, hogy a gyári (Robi -féle ) STK500 on kell-e valamilyen átkötést vagy valami egyebet csinálnom, ha Mega8L-t akarok 3.3V-on programozni, vagy ugyanúgy használhatom mint a normál Mega8 5V-os programozásánál ? Olvastam a leírást, de nekem nem jött le pontosan :oops:
Esetleg programozzam 5V-on és használjam 3.3V-on ?

Köszi

SF
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: STK500 építése

Hozzászólás Szerző: Robert »

Nem kell átkötés. A trükk: az 5V ne menjen ki az ISP csatlakozón (forraszjumper levesz és/vagy az ISP kábelben a Vcc nem beköt).
malac
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2013. december 3. kedd, 1:53

Re: STK500 építése

Hozzászólás Szerző: malac »

Köszönöm :)
Válasz küldése